Dedektif

Dedektif sayesinde merak ettiğiniz konuların gün yüzüne çıkarabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Araştırılmasını dilediğiniz konuların, ayrıntılı bir şekilde incelenmesini ve elde edilecek somut delillerle desteklenmesini istiyorsanız Kocaeli özel dedektiflik hizmetinden faydalanabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz konu çerçevesinde elde edilmesi imkânsız gibi görülen delillerin toplanması ve bu delillerin mahkemede kullanılabilir mahiyette olması, mahkeme sürecinde elinizi kuvvetlendirebilir.

Özel Dedektifin aldığı görüntüler mahkemede delil olarak kullanılır mı?

Özel dedektif uzun süren araştırmaları sonrasında elde ettikleri delillerin mahkemede kullanılabilir olup olmaması konusu oldukça merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Özel dedektif en büyük görevlerinden biriside araştırma yaptığı esnada konuyla alakalı olarak somut delillerin elde edilmesini sağlamaktır. Bu deliller ülkemizde yasal olarak kabul edilmekte ve mahkemelerde karşı tarafı itham edebilmek için kullanılabilmektedir. Fakat bu noktada çok önemli bir olgu devreye girmektedir. Toplanan delillerin yasalara uygun olarak toplanmış olması gerekmektedir. Özel dedektifin araştırma yaptığı esnada edindiği delilleri yasadışı yollarla elde etmemiş olması gerektiği kadar bu delillerin toplanması sırasında da karşı tarafın haklarını ihlal etmemiş olması gerekmektedir.

Dedektif elde ettiği delil ne kadar önemli olursa olsun ya da ne kadar kritik bir seviyede bulunursa bulunsun, araştırma yapılan kişinin herhangi bir yasal hakkının ihlali söz konusuysa bu delil kesinlikle mahkemede kullanılmayacaktır. Hatta aleyhinizde kullanılarak tarafınıza suç isnadında bile bulunulabilir.