Dedektif

Dedektif hizmeti veren kuruluşumuz sayesinde gizli kalan tüm dosyaların aydınlatılmasında sizlere yardımcı oluyoruz. Alanında uzman dedektiflerle birlikte araştırılmasını istediğiniz konuları ya da merak ettiğiniz hususları araştırarak gizli kalan tüm detayların gün yüzüne çıkarıyoruz. Bu noktada her alan için aynı dedektifi yönlendirme gibi bir hataya düşmüyor her alanda o alanda uzmanlaşmış olan dedektifi yönlendirerek yaşanacak tüm aksaklıkların önüne geçiyoruz.

n

Özel dedektif nedir?

n

Ülkemizde dedektif denildiği zaman ilk olarak film ve dizilerde gördüğümüz cinayet vakıaları akla gelmektedir. Aslında bu konu sadece o alanla sınırlı değildir. Bir kişi araştırılmasını istediği her konuyla alakalı olarak dedektif kiralayabilir ve merak ettiği bu konuyla alakalı olarak gerekli bilgileri elde edebileceği gibi aynı zamanda gerekli olan delillerinde elde edilmesini sağlayabilir.

n

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

n

Ülkemizde özel dedektif kiralayarak bir konuyla alakalı araştırma yaptırmak ya da bu konuyla alakalı olarak delil toplanmasını sağlamayı yasaklayan bir yasa mevcut değildir. Bununla birlikte tabi ki yapılan araştırmanın ve toplanan delillerin ülkemizin yasalarına aykırı bir şekilde yapılmamış olması gerekmektedir. Bu konuda en fazla dikkat edilmesi gereken nokta ise “özel hayatın ihlali”  konusunda oldukça hassas davranılmasıdır. Yapılan araştırma ve toplanan deliller her ne kadar önemli olsa da mahkeme aşamasında işe yaramayabilir. Bununla birlikte “özel hayatın ihlali”  konusu söz konusu olduğu durumlarda karşı tarafından dava açma hakkına sahip olabileceğini unutmamalısınız.