Kadıköy Dedektiflik

Kadıköy Dedektiflik

Dedektif kelimesi özellikle bizim dilimizde gizli kalmış gerçekleri ortaya çıkarmak için kullanılan bir tabirdir. Aslında İngilizce bir kelime olan “detective” kelimesinden dilimize geçtiği düşünülse de Türk Dil Kurumu verilerine göre Fransızca olan “détective” kelimesinden gelmektedir. Bu kelimenin ise “détect” kelimesinden türetilen bir kelime olduğu bilinmektedir. Aslında “détect” kelimesi Fransızcada “belirlemek” anlamında kullanılan bir sözcüktür.

n

Kısacası dedektif olarak kullanılan bu kelimenin aslında ilk bakışta gözle görülmeyen ama daha uzman kişiler tarafından kolaylıkla fark edilebilen durumların ortaya çıkartılmasıdır diyebiliriz. Bu kelime, genellikle televizyon dizilerinde ya da sinema sektöründe kullanıldığı için halk arasında sadece kriminal olaylarda araştırılması gereken olayların peşinde koşturan kişiler olarak bilinmektedir. Özel dedektif tutmanın da yine bu şekilde ciddi bir olayın yaşanmasının ardından gerçekleşebildiği zannedilmektedir.

n

Aslında dedektif tutmak için öyle ortada bir cinayetin ya da büyük bir suçun olmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Merak edilen her konunun araştırılması için kullanılabileceği gibi bir kişiyle ilgili herhangi bir veriyi edinebilmek içinde tercih edilebilir.

n

Son dönemde ülkemizde de yaygınlaşan bu hizmet sayesinde merak edilen konuların artık sır perdesi örtülmüş şekilde beklenmesi söz konusu olmamaktadır. Türkiye’nin her alanında olduğu gibi İstanbul’da da yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle Kadıköy Dedektif hizmeti konusunda en fazla ihtiyaç duyulan bölgeler arasında yer almaktadır. Bu noktada birçok hizmet alınarak doğru kararlar alınması sağlanmaktadır.

Kadıköy Dedektiflik