Muş Eş Takibi – 0532 153 22 84

Muş Eş Takibi

Evli olan çiftlerde olduğu gibi evlilik aşamasında olan çiftlerde de zaman zaman partnerine karşı olan şüphelerden dolayı ortaya çeşitli sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu sıkıntıların temel nedeni ise eşlerin birbirlerine olan ilgilerinin zaman içerisinde değişikliğe uğramasıdır. Özellikle tanıştıktan sonra aradan biraz zaman geçmesiyle birlikte insanların hal ve hareketlerinde çeşitli değişiklikler olabilmektedir. Ayrıca duygu olarak da bazı azalmaların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. 

Muş Eş Takibi ?

Çoğu insan, partnerinin ona olan ilgisinde ki bu azalmayı itaatsizlik olarak değerlendirerek ilişkiyi sonlandırma kararı alabilmektedir. Bu durumun ortaya çıkış nedeni gerçekten de ilk akla gelen itaatsizlik konusuyla alakalı olabileceği gibi ayrıca sadece bir kuruntudan ibaret de olabilir. Önemli olan bu noktada ciddi bir karar almadan önce aklınızda olan fikrin gerçek olup olmadığından emin olmanızdır. Bundan ayrılık kararı almadan önce en azından profesyonel bir yardım alarak konunun araştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu noktada hizmet veren özel dedektif size bu konuda oldukça yardımcı olabilirler. Anlaşma sağladığınız özel dedektif sizin için eşinizi ya da evlenmek üzere olduğunuz partnerinizi takip edebilir ve şüphe etmeyi gerektiren herhangi bir olgunun olup olmadığıyla alakalı olarak sizi bilgilendirebilir.

Özel Dedektif Kiralamak Yasal Mıdır?

Ülkemiz sınırları içerisinde özel dedektif kiralayarak herhangi bir konunun araştırılmasını talep etmek, tamamen yasal kabul edilmektedir. Bu noktada yasal olarak bir kısıtlama olmadığı gibi sadece araştırma şekliyle ilgili olarak bazı sınırlandırmalardan bahsedebiliriz. Tabi bununla birlikte araştırmayı yapacak olan özel dedektifin ülkemiz sınırları içerisinde yasal olarak edinmek zorunda olduğu belgelere ve izinlere sahip olmak zorundadır. Ayrıca özel dedektiflerin ülke sınırları içerisinde ki yasalara uygun olarak hareket etmesi gerekmekte ve herhangi bir ihlale neden olabilecek hareketlerde bulunmaması gerekmektedir.

Özel Dedektifin Aldığı Görüntüler Mahkemede Delil Olarak Kullanılır Mı?

Özel dedektiflerin araştırmaları sırasında zaman zaman görüntü kaydı aldığı durumlar oluşmaktadır. Elde edilen bu görüntülerin mahkemede kullanılmasını engelleyecek herhangi bir durum yoktur. Yani yasal sınırlar içerisinde elde edilmiş olan tüm görüntüler mahkeme safhasında delil olarak kullanılabilmektedir.

Bu noktada da yine özel dedektifin oldukça dikkatli olması ve görüntüleri aldığı esnada yasal sorunlara neden olabilecek bir durumda bulunmaması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusunda yapabileceği en ufak ihlal sonucunda yapılan tüm araştırmanın heba olacağını belirtmek durumundayız.

Bu tür durumlarla karşılaşmamak için özellikle anlaşma yapacağınız dedektifin yasalarla ilgili bilgi seviyesinden emin olmanız gerekmektedir. Eş takibi araştırması yapacak olan özel dedektifin daha önce bu konularla alakalı olarak yeterli düzeyde araştırma yapmış olması gerekmektedir. Bununla birlikte yaptığı araştırmaları elde ettiği delillerle tam olarak sonuca ulaştırabilme sayısı da oldukça önemlidir.