Kocaeli Eş Takibi – 0532 153 22 84

Kocaeli Eş Takibi

Kocaeli Eş Takibi ?

Son dönemlerde boşanma davalarında oluşan haksızlık giderek büyümeye devam etmektedir. Özellikle ihanet sonucunda boşanmayla ayrılmak durumunda kalan çiftler arasında ki adaletsizlik, boşanma sonrasında da bazı sıkıntıların devam etmesine neden olmaktadır. Boşanma sırasında aslında haklı olan tarafın elinde herhangi bir delilinin olmamasından dolayı haksız olarak görülmesi ve mahkeme sürecinin bu şekilde işleyerek hükmün açıklanması, bu duruma bağlı olarak yapılan haksızlıkların başında gelmektedir. Boşanma aşamasında delil yetersizliğinden dolayı mağdur olan taraf genelde aslında haklı olan taraf olmaktadır.

Dedektif

Günümüzde yaşanan bu boşanmaların çoğunda özellikle haksız görülen taraf aynı zamanda aldatılmış olan kişi olmaktadır. Boşanmaların büyük çoğunluğu aldatma kaynaklı olduğu için gün geçtikçe mağdur sayısında da artış yaşandığı görülmektedir. İnsanların boşanma aşamasında kendini savunabilmesi ve elindeki delilleri kullanarak mahkeme tarafından haklı bulunması için boşanma kararından önce bazı araştırmalar yaptırmalıdır. Bu araştırmanın temeli aldatan eşin bu aldatma olayını yaptığını ispat etmek olacaktır. Bu noktada kişi kendisi araştırma yapabilir fakat bu oldukça büyük bir risk taşıyacaktır. Bu riskler şunları içermektedir;

  • Deşifre Olma: Araştırmayı siz yapacaksanız deşifre olma ihtimaliniz çok yüksektir. Özellikle hayatınızda ilk defa birisini takip ediyorsanız ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilemeyeceğiniz için fark edilme olasılığınız da çok yüksek olacaktır. Deşifre olmanızın ardından işler daha da karmaşık bir hale dönüşeceği için haklı olduğunuzu ispat etme durumunuz da oldukça zor olacaktır.
  • Yasaları Çiğneme: Araştırma yaparken uygulamanız gereken hukuki prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürleri tam olarak bilmeniz ve bu çerçeve içerisinde hareket etmelisiniz. Yaptığınız araştırma sırasında yasal olarak yapmamanız gereken bir şey yapmanız durumunda suç işlemiş olacaksınız. Özellikle 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusunda yapabileceğiniz en küçük bir hatayla haklı iken haksız duruma düşeceksiniz.
  • Delillendirme: Delillendirme noktasında dikkat etmeniz gereken ve yapmamanız gereken durumların olduğunu çok iyi bilmelisiniz. Yasal olarak hatalı delillendirmelerin yapılmaması gerekmektedir. Bundan dolayı özellikle araştırma sırasında elde edeceğiniz delillerin yasalara uygun olarak toplanması gerekmektedir.
  • Zaman: Zaman, araştırma için oldukça önemlidir. Günlük hayatınızda zaten çalışıyorsanız vakit ayırıp takip yapmanız oldukça zor olacaktır. Bundan dolayı takibatı tam anlamıyla yapmanız neredeyse imkansız olacaktır.

Bu gibi sorunlar, karşı karşıya kalabileceğiniz sıkıntılardan sadece bir kaçından ibarettir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve hataların en aza indirilebilmesi için profesyonel olarak yardım almanız, en doğru karar olacaktır.

Bu alanda profesyonel olarak hizmet veren özel dedektif , sizin yerinize araştırmaları yaparak gerekli olan tüm belgelerin elde edilmesine yardımcı olacaktır. Daha önce çok defa araştırma yapmış olan özel dedektiflerin bu konuyla alakalı olarak çalışmaları hukuka uygun ve elde edilen delillerin kullanılabilir olması mümkün olacaktır.