Kırşehir Eş Takibi – 0532 153 22 84

Kırşehir Eş Takibi

Son dönemde özel dedektif kullanarak eş takibi yaptırmak oldukça yaygın bir hale geldi. Gerek evli olan insanların gerekse de evlilik kararı almak üzere olanların başvurduğu bu yöntem sayesinde birçok sorun ortadan kalkmaktadır. Eş takibi sonucunda eşinizden şüphelendiğiniz durumların ortaya çıkarılmasını sağlamış olacağınız gibi herhangi bir boşanma kararı alınması durumunda da bu araştırmadan elde edilen verilerin delil olarak kullanılma imkanını kazanmış olacaksınız.

Özel dedektif aracılığıyla yapılması gereken bu takibat için asla işinde başarılı olmayan birisiyle anlaşmamalısınız. Çünkü bu takibat sırasında yapılacak en ufak hatanın sonuçları oldukça etkili olacaktır. Özellikle olayların ortaya çıkmasıyla hem elinizde veri olmayacak hem de takip edildiğini bilen kişi normal rutinlerine devam etmeye başlayarak yakalanma ihtimalini en aza indirecektir. Bundan dolayı araştırma hususunda oldukça deneyimli bir dedektifle çalışmanız önerilmektedir.

Eş takibi süreci nasıl işler?

Özel dedektif anlaşma sağlamanızın ardından eş takip süreci başlamış olur. Bu sürecin başlangıcından sona eriş zamanına kadar sürekli olarak eşiniz ya da evlenme kararını alacağınız partneriniz özel dedektif tarafından adım adım izlenerek detaylı notlar alınır. Bununla birlikte herhangi bir şüpheli durumda fotoğraf çekimi ya da video kayıt cihazı kullanılarak görüntüler kayıt altına alınarak dosyaya eklenir. Takip sürecinin sona ermesinin ardından özel dedektif bu dosyayla birlikte size geniş bir sunum yaparak takip ettiği kişiyle alakalı geniş bilgiler sunar. Siz bu sunumun sonucunda alacağınız kararla evlilik hayatınıza yön verirsiniz.

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Özel dedektif, yaptığı takip sırasında yer yer fotoğraf ya da video çekerek ihtiyaç durumunda kullanılabilmesi amacıyla görüntü kaydı da yapmaktadır. Bu kayıtların daha sonra oluşabilecek mahkeme gibi safhalarda delil olarak kullanılıp kullanılamayacağı ise akıllara gelen en önemli soru olarak belirtilmektedir.

Delil toplamak aslında yasal bir sürece katkı sağlamak anlamına gelmektedir. Yani birisini herhangi bir şeyle suçladığınızda karşılık olarak sizden kanıt talep edilecektir. Sizde elinizde olan bilgi ve belgeleri sunarak haklılığınızı kanıtlamaya çalışırsınız. İşte tam da bu nedenden dolayı özel dedektif kiralanarak delil toplama işlemleri yapılmaktadır. Bunlardan dolayı özel dedektiflerin araştırma yaparak elde ettikleri madde deliller mahkemece delil olarak kabul edilmektedir.

Bu aşamada en fazla dikkat etmeniz gereken husus anlaşama sağladığınız dedektifin işine ne kadar ehil olduğudur. Burada yapılacak en ufak hata bile araştırmanın heba olmasına neden olacaktır. Bununla birlikte yine bu araştırmada elde edilen maddi delillerin kanıt olarak kullanılabilmesi mümkün olamayacaktır. Araştırma ile ilgili yasal sorumluluklarını bilmeyen bir dedektif tarafından yapılan araştırma, oldukça kötü bir şekilde sonuçlanabileceği gibi aynı zamanda haklıyken haksız duruma düşme olasılığınız da bulunmaktadır.