Kilis Eş Takibi – 0532 153 22 84

Kilis Eş Takibi

Kilis Eş Takibi

Eşler arasında oluşan güvensizlik ortamı gün geçtikçe evliliğin temellerinin sarsılmasına ve bunun neticesinde de boşanmalara neden olmaktadır. Bu durumların ortaya çıktığı evliliklerin büyük çoğunluğunda eşlerin birbirlerine olan güvensizliklerinin ön planda olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu güvensizlik ortamının başlamasında genellikle eşlerin birisinde başlayan ilgisizlik ya da şüpheli hareketlerin ortaya çıkmasıdır. Bu durumda oluşan ortamda sinirler gittikçe gerilmeye başlar ve tartışmalar giderek yerini sert kavgalara dönüştürür.

Bu tür sorunların başladığı ailelerde özellikle aldatıldığını düşünen taraf bunu eşine söylemeden önce bu konuyla alakalı olarak gerçekleri ortaya çıkarmalıdır. Yani eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız bunu ona söylemeden önce bu durumdan iyice emin olmalısınız. Bunun içinde eşinizin takip edilmesi ve adım adım ne yapıyorsa ortaya çıkartılması gerekmektedir. Bu konuda profesyonel olarak hizmet veren özel dedektifler size yarımcı olacaktır. Özel dedektifler konuyla alakalı geniş bilgiye sahip oldukları için yapılan araştırmanın da sonuçlandırılması kolay olacaktır. 

Özel Dedektif Kiralamak Yasal Mıdır?

Ülkemizde özel dedektif kiralayarak araştırma yapmasını engelleyen herhangi bir yasa bulunmamaktadır. Bununla birlikte her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de özel dedektiflerin araştırma yapmak ve delil toplayabilmek için sahip olmak zorunda olduğu izinlerin ve belgelerin olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra özel dedektif gerekli adımları atar ve araştırma işlemini başlatır. Bu hususta yasal olmayan herhangi bir şeyin araştırılması söz konusu değilse ve araştırma sırasında herhangi bir suç unsuru oluşmamışsa, soruşturmanın sağlıklı olarak sona erdirilmesi mümkün olacaktır.

Özel dedektiflerin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” hususunda oldukça titiz davranmaları gerekmektedir. Bu aşamada elde edilen delillerden birisi ilgili kanun maddesinin ihlaliyle elde edilmişse, mahkeme tarafından bu delil geçerli olarak kabul edilmeyecektir.

Bu şartlar altında elde edilen deliller mahkeme süresince kullanılabileceği gibi eşinizin sizi gerçekten de aldatıyor olduğu ortaya çıkarsa, bu deliller oldukça işinize yarayacaktır. Mahkeme sürecine girmeden bile eşinizle anlaşarak karşılıklı şartlarınızı belirtip, boşanma sürecini de bu şekilde hızlandırabilirsiniz. Bu durumlar dikkate alındığında anlaşma yaptığınız özel dedektifin yeterince deneyime sahip olması gerektiği noktası bir kez daha önem kazanmaktadır. Çünkü özel dedektifin araştırma sırasında yapacağı en küçük hata bile birçok sorunun ortaya çıkmasına ve araştırmanın boşa gitmesine neden olacaktır.

Özel Dedektif Ne Kadar Ücret Talep Eder?

Özel dedektif ücretleri hakkında net bir açıklama yapmak mümkün değildir. Bununla ilgili olarak belirlenen herhangi bir tarifte oluşturulmuş durumda değil. Bu konularla ilgili belirli oranda bir ücret aralığı oluşturmak mümkün değildir. Yapılacak araştırmanın konusu ve süresinin önemli olduğu kadar özel dedektifin sahip olduğu deneyimde bir o kadar önem taşımaktadır.