Karabük Eş Takibi – 0532 153 22 84

Karabük Eş Takibi

Karabük Eş Takibi

Özel dedektifler genellikle gizli kalmış gerçekleri gün yüzüne çıkarma konusunda oldukça başarılıdırlar. Özellikle son dönemde evli çiftlerin tercih ettikleri özel dedektifler eşlerinden şüphelenen kişiler için özel çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda genellikle eşinin kendisini aldattığını düşünen kişi başvuru yaparak, eşinin takip edilmesini istemektedir. Dedektiflerin burada ki görevleri ise bu durumun gerçek olma ihtimalini araştırmak ve ortada bir aldatma durumu söz konusuysa bu durumu delillendirerek araştırmayı sonuçlandırmaktır.

Özel Dedektif Nedir?

Daha çok Hollywood filmlerinde veya polisiye dizilerde karşılaştığımız dedektifler, tam zamanlı çalışan profesyonel kişilerdir. Bu insanlar yaptıkları araştırmalar sayesinde kimsenin ortaya çıkaramadığı ya da küçük ipuçlarını göremedikleri için sonuca ulaşamadığı konularla ilgili maddi gelişmeler sağlar. Alanlarında uzman kişiler olduklarından dolayı olaylara farklı açılardan bakma imkânları bulunmaktadır. 

Sahip oldukları özel yetenekleri sayesinde de olayları hızlı ve net bir şekilde çözmüş olurlar. Genellikle eskiden güvenlik hizmeti veren bir kuruluşta çalışmış olmaları muhtemeldir. Bu durumda araştırma yaptıkları ülkenin yasalarını da oldukça iyi bildiklerinden dolayı herhangi bir sorun yaşamadan araştırmanın sona ermesi sağlanmaktadır.

Özel Dedektif Kiralamak Yasal Mıdır?

Özel dedektif kiralamak yasal çerçeveler içerisinde yapılabilecek bir durumdur. Özellikle yasal olmayan bir şeyin araştırılması söz konusu değilse ve araştırmayı yapan dedektif yasaları ihlal etmeden araştırma yapıyorsa herhangi bir sorunun ortaya çıkması söz konusu olmayacaktır.

Bu tür konularda araştırmayı özel dedektife yaptırmanın en büyük avantajı yasaları çok iyi biliyor olmalarıdır. Yasaları çok iyi bildikleri için herhangi bir sorun oluşturacak durumlardan uzak kalarak araştırmalarına devam ederler. Ayrıca tam zamanlı olarak çalışan dedektifler sayesinde takip edilen kişinin her hareketi adım adım izlenebilecektir. Bu noktada herhangi bir dava sürecinde elinizde ki koz oldukça güçlü olacaktır. Günler süren araştırmanın sonucunda elde edilen veriler kullanılarak araştırma sonlandırılacak ve dosya gerekli mercilere gönderilerek dava hakkında gerekli görüş alış verişi olacaktır. Bu noktada davayı kazanabilmeniz için gerekli her şey yapılmış demektir.

Özel dedektif kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu önemli noktalardan bazıları şunlardır;

  • Yasal izinlere sahip olmalıdır: Yasal izinler olmadan özel dedektifin bir ülkede araştırma yapması mümkün değildir. Bundan dolayı araştırma yapacağı ülke tarafından istenilen belge ve izinlere sahip olmak zorundadır.
  • Deneyimli olmalıdır: Deneyim aslında her meslek gurubunda gerekli olan bir husus. Özellikle bu tür araştırmaları yapacak kişinin deneyimli olması, soruşturmanın salahiyeti açısından oldukça önemlidir.
  • Kişisel hak ve özgürlüklere dikkat etmelidir: Özel dedektif araştırma yaparken özellikle 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusunda oldukça dikkatli davranmalıdır.
  • Sözleşme yaparak çalışmalıdır: Bu tam anlamıyla sizi koruma altına alacak bir durumdur. Karşılıklı olarak sözleşme imzalamanız durumunda ilerleyen dönemlerde karşı karşıya kalacağınız olumsuz olayların da önüne geçmiş olacaksınız.