İzmir Eş Takibi – 0532 153 22 84

İzmir Eş Takibi

İzmir Eş Takibi ?

Günümüzde boşanmaların büyük çoğunluğu iki taraf arasında gerçekleşen şiddetli tartışmalar ve kavgaların neticesinde sona ermektedir. Eşler birbirlerine olan sert tavırlarına aldırmadan kendi söylediklerinin gerçek olduğuyla ilgili iddialarını sürdürerek tartışmadan haklı çıkan taraf olabilmek için tüm gayretiyle savaşmaktadır. Bu durumların ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden birisi ise karşılıklı güvenin zaman içerisinde azalmasıdır. Çiftler birbirlerine güvenmedikleri için söylenen her söz havada kalabilmektedir. Bu tartışmaların büyük çoğunluğu ise bir tarafın kendisinin aldatılıyor olabileceği düşüncesine kapılmış olması oluşturmaktadır.

Eşler arasında oluşan bu konuyla alakalı güvensizlik ortamının sert tartışmalara neden olabileceği hatta bu tartışmalar sonucunda birlikteliklerine son verme kararı almalarına kadar yükselen bir süreç olduğu bilinmektedir. Bu durumların oluşmasının önüne geçebilmek için ilk olarak şüphelerinizden tamamen emin olmanız gerekiyor. Yani sadece bir zan üzerine oluşturulan tartışmalar hiçbir şekilde olumlu sonuçlanmayacaktır. Bundan dolayı en azından elinizde maddi delillerin olması, tartışmadan haklı çıkmanızı sağladığı kadar olası bir mahkeme safhasında da elinizi güçlendirecektir.

Bu tur delillerin toplanabilmesi için sizde oluşan şüpheden eşinize bahsetmemeniz ve sanki hiçbir şey olmamış gibi davranmanız oldukça önemlidir. Bu sırada profesyonel destek veren bir özel dedektifle anlaşarak eş takibi hizmetinden faydalanmak için görüşmelere başlamalısınız. 

Eş Takibi Süreci Nasıl İşler?

Özel dedektif yaptığınız görüşmenin ardından dedektif sizden eşinizle ilgili genel bilgileri alacaktır. Bunun sonrasında günlük rutin planı oluşturularak eşinizin bu rutinlerin dışına çıkıp çıkmadığı kontrol edilir. Bu kontroller sırasında rutin dışında yapılan ya da size farklı bir şey söylendiği halde eşinizin farklı bir şey yapıyor olduğu durumlar gibi şüpheli durumlar belgelerle delillendirilerek dosya oluşturulmaya başlanır. Bu takip sırasında özel dedektif ihtiyaç duyulması halinde gerekli durumlarda fotoğraf ya da video kaydı alarak maddi delillerin de elde edilmesine katkı sağlar.

Bu takip sırasında rutin dışında herhangi bir şey yapması, farklı birisiyle görüşmesi, farklı bir mekâna girmesi gibi özel konular ayrıntılı notlar alınarak sizinle zaman zaman istişare yapılır ve bu durumların herhangi bir aldatma emaresi olup olmadığı konusunda görüş alış verişi yapılır. Araştırma devam ederken özel dedektif takip edilen kişiyi adım adım takip ederek notlar alır ve herhangi bir şüpheli durumun olduğuna kanaat getirildiğinde araştırmaya son verilir.

Bu noktadan sonra karşılıklı olarak görüş alış verişinden sonra dedektifle ortak bir karar alınır ve mahkeme sürecine başlayıp başlamama kararı alınır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta elde edilen görüntülerin ve notların 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” noktasında herhangi bir suça dâhil olmadan elde edilmiş olması gerekmektedir. Bu tarz bir ihlalin söz konusu olduğu deliller ne yazık ki mahkeme sürecinde kullanılamayacaktır.