Bursa Eş Takibi – 0532 153 22 84

Bursa Eş Takibi

İnsanlar zaman zaman birlikte yaşadığı insanın hal ve hareketinden şüphelenir ve normalde olmayan bir şeyin olduğu düşüncesi aklına peyda olur. Bu genellikle birlikte yaşayan ya da hayatlarını birleştirmek üzere olan insanlar üzerinde etkili olmaktadır. Genellikle “ o, bana artık eskisi gibi davranmıyor ” gibi cümleleri çok duymuşsunuzdur. İşte konu tam olarak da buna dayanmaktadır. Yani insanlar, partnerlerinin kendilerine eskisi gibi davranmadıklarından yakınmakta ve kesinlikle hayatlarında birisinin olduğunu düşünmeye başlamaktadır. Bu sorunun kesin çözümü ise “ eş takip ” sistemini kullanmaktadır.

Eş takibi nedir?

Eş takibi, genellikle eşinden ya da evleneceği insandan şüphelenen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Eşinden şüphelenen kişiler özel dedektif yardımıyla bu araştırmanın yapılasını sağlamaktadır. Burada ki amaç belirli bir kişinin günlük hayatında normal süreç ilerlerken gizli yaptığı bazı olayların olup olmadığını ortaya çıkarmaktır.

Eş takibi süresi boyunca hedef alınan kişi gün boyu takip edilerek neler yaptığı ayrıntılı bir şekilde not edilir. Dedektif aynı zamanda nerelere gittiği, ne yediği, kiminle görüştüğü, kiminle konuştuğu gibi ayrıntılar da not olarak alınmaktadır. Özel dedektif gün içerisinde adım adım takip ettikleri hedeflerinde yaşanacak en ufak değişikliği bile not ederek kayıt altına almaktadır. Bununla birlikte gerekli durumlarda görsel kanıtlarda toplanmakta ve ilerleyen dönemlerde kullanılmak üzere muhafaza etmektedir.

Eş takibi yaptırmak suç mu?

Eş takibi yasal olarak suç değildir. Burada ki amaç herhangi bir suç isnat edilecek kişiyle ilgili olarak dava öncesinde delil toplama çalışması olarak değerlendirilebilir. Yani diyelim ki eşiniz sizi aldatıyor ve sizde bunu bildiğiniz için boşanma davası açıyorsunuz. İşte mahkeme süreci içerisinde eşiniz “ ben eşimi aldatmıyorum ” diye savunma yapacağı zaman sizin de elinizde bu tür toplanan delillerin bulunmasıyla birlikte savunmanızı yapabilirsiniz. Bu durum hem mahkeme safhasında haklı olduğunuzu ortaya çıkartacak hem de çok sayıda hakkınızın elinizden alınmasının önüne geçecektir.

Tüm bunlarla birlikte direk olarak eş takibinin suç olduğunu söyleyemesek bile suç unsurunun oluştuğu durumlarda olay bambaşka bir şekle bürünecektir. Anlaştığınız özel dedektif eğer bu işte acemiyse ya da ilk defa birisini takip ediyorsa normal olarak bazı yasal sınırları bilmeme imkanı da bulunmaktadır. İşte bu durumda 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan ” Özel hayatın gizliliğinin ihlali ” durumu söz konusu olacaktır ve bu aşamada toplanan deliller tamamen geçersiz sayılacağı gibi suçlu durumuna düşme olanağınızda ortaya çıkacaktır.

Bu tür bir durumla karşılaşma imkanınızın olabileceğini asla unutmamalısınız ve özel dedektif seçerken bu varyantı da aklınızdan çıkarmadan karar vermelisiniz. Ne kadar deneyimli dedektif seçerseniz olayın sonuca o kadar hızlı ulaşmasını sağladığınız gibi aynı zamanda herhangi bir suça da bulaşmamış olarak davayı sonuçlandırabilirsiniz.