Batman Eş Takibi – 0532 153 22 84

Batman Eş Takibi

Günümüzde boşanmaların büyük kısmı bir tarafın ihanetinden kaynaklı oluşmaktadır. Eşler arasında başlayan ihanet tartışmaları zaman içerisinde büyüyerek alevlenmekte ve mutlulukla başlayan yuvaların dağılmasına neden olmaktadır. Burada önemli olan nokta ise boşanma davalarının işlendiği sırada aldatıldığını düşünen tarafın kendisini mahkemede ifade edebilmesi ve elinde ki delilleri kullanarak eşinin kendisini aldattığını ispat etmesidir. Şu unutulmamalıdır ki siz ne kadar haklı olduğunuzu düşünürseniz düşünün, mahkemede bu konuyla alakalı olarak maddi delil sunmadığınız durumlarda haklılığınızı ispat edemeyeceksiniz.

Eğer eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız mahkeme aşamasına gelmeden önce bu durumu ispatlayarak kendinizi sağlama almanız gerekmektedir. Bundan dolayı eşinizden ilk şüphelenmeye başladığınız andan itibaren oldukça radikal kararlar alarak gerekli çalışmaları yaptırmanız gerekmektedir. Bu noktada özellikle profesyonel yardım almanız, delillerin elde edilebilmesi ve olayın açıklığa kavuşmasında oldukça önemlidir. Bu konuyla alakalı olarak profesyonel destek alabileceğiniz özel dedektiflerin yardımıyla konunun çözüme kavuşması mümkün olacaktır.

Özel Dedektif Kiralamak Yasal Mıdır?

Ülkemizde herhangi bir konuyla alakalı olarak özel dedektif kiralamak yasaldır. Bu durumun geçerli olabilmesi için özel dedektifin ülke sınırlarımız içerisinde talep edilen evraklara ve izin belgelerine sahip olması yeterlidir. Ayrıca araştırma yapılan konunun yasal olması ve araştırma sırasında herhangi bir suç karışılmamış olması gerekmektedir.

Özel dedektifle iletişime geçerek eşinizin takip edilmesini sağlayabilir ve onun sizi aldatıp aldatmadığını gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Özel dedektifler bu noktada size “eş takibi” sistemiyle yardımcı olacaktır. 

Eş Takibi Nedir?

Eş takibi sistemi, özel dedektif tarafından yapılan ve bir kişinin takip edilerek günlük hayatı içerisinde neler yaptığını ortaya çıkarmaktadır. Bu sistemde aldatıldığını düşünen tarafın, bu düşüncelerinde haklı olup olmadıklarıyla ilgili olarak çalışmalar yapılmaktadır. Özel dedektif tarafından yapılan bu takip sayesinde hedef kişinin gün içerisinde neler yaptığı ortaya çıkartılarak şüpheli bir durumun olup olmadığı konusunda görüş alış verişi yapılmaktadır. Bununla birlikte araştırma sırasında yer yer notlar alınarak gerekli durumlarda görüntüler kaydedilmektedir. Bu görüntüler özellikle delil olabilme açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Özel dedektif eş takibi sırasında zaman zaman fotoğraf çekmekte ve gerekli durumlarda video kaydı alarak olayın aydınlanmasına yardımcı olmaktadır. Burada önemli olan nokta ise elde edilen bu verilerin hangilerinin mahkemede delil olarak kullanılabileceğidir. Delil toplama esnasında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” hususunda oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bu ihlalin söz konusu olmadığı materyallerin mahkeme aşamasında delil olarak kullanılması mümkündür. Fakat aksi durumlarda elde edilen verilerin mahkemeye sunulması ve bu deliller ışığında haklı olduğunuzun ispatı mümkün olmayacaktır.