Balıkesir Eş Takibi – 0532 153 22 84

Balıkesir Eş Takibi

Balıkesir eş takibi ,Günümüzde ayrılan çiftlerin büyük çoğunluğu birbirlerini itaatsizlikle suçlamaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde ne yazık ki bu suçlamaların büyük çoğunluğunun sadece bir zandan ibaret olduğu ortaya çıkmıştır. Uzmanlar tarafından yapılan bu araştırma neticesinde, ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerin temelinde oluşan çatlakların aslında sağlam bir dayanağı bulunmamaktadır. İnsanlar eşlerinin kendisine olan ilgisinin azalma nedenini itaatsizlik sonucu oluştuğuna kanaat getirerek ayrılma kararı aldıkları ortaya çıkmaktadır. Bu noktada belki de uzun yıllar mutlu bir şekilde devam edebilecek bir çok ilişki, henüz yolun başındayken ayrılık kararıyla yok olup gitmektedir.

Araştırmayı yapan uzmanlar, bu tür net kararların alınmadan önce muhakkak profesyonel destek alınması gerektiği hususunda tavsiyede bulunmaktadırlar. Alınacak karar öncesinde bu tür bir yardım talebinde bulunmanız durumunda kaybedeceğiniz bir şey olmayacaktır. Bununla birlikte aldığınız ayrılık kararıyla ilgili içinizde herhangi bir şüphenin oluşmasının da önüne geçmiş olacaksınız. Bu tür bir profesyonel destek için bulunduğunuz bölgede hizmet veren bir özel dedektifle anlaşabilir ve bu konuda “eş takibi” sisteminden yararlanmak istediğinizi ifade edebilirsiniz.

Eş Takibi Nedir?

Eş takibi, genel olarak isminden de anlaşılabileceği gibi tam anlamıyla “takip” konusuyla yakından alakalı bir ifadedir. Bu sistemde anlaşma sağladığınız özel dedektif , belirlenen kişiyi takip ederek onunla ilgili ayrıntılı bilgileri ele geçirmektedir.

Tespit edilen bu bilgiler size ulaştırılarak eşinizin aslında gün içerisinde neler yaptığını ortaya çıkaracak bilgileri içermektedir. Sizde bu bilgiler doğrultusunda hareket ederek alacağınız kararın şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Eş Takibi Süreci Nasıl İşler?

Özel dedektif le yapacağınız görüşme sonrasında sizden aldığı bilgiler yardımıyla eşinizin günlük rutin haritasını çıkartan uzman, adım adım izleme yaparak genel hatlar doğrultusunda bilgiler toplar. Bu süreç içerisinde eşiniz nereden nereye gittiği, kimlerle görüştüğü, işe ne zaman gittiği, eve ne zaman döndüğü gibi ayrıntılı bilgileri içermektedir. O kadar ayrıntılı bir tablo oluşturulacaktır ki siz eşinizin o gün ne yediğini bile bilecek konumda olacaksınız.

Ayrıca dedektif tarafından bu takip sırasında gerek görüldüğü noktalarda fotoğraflar çekilmekte ya da video kayıt cihazları yardımıyla görüntüler alınabilmektedir.

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Bu tür araştırmalardan elde edilen görüntüler, olası bir mahkeme safhasında delil olarak kullanılabilmektedir. Burada toplanan delillerin kullanılabilmesi için, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” suçunun işlenmemiş olması yeterli olacaktır. Bu tür belgelerin tamamen yasal sınırlar içerisinde elde edilmediği durumlarda ne yazık ki delil özelliğini kullanmak mümkün değildir. Bundan dolayı delil toplama sırasında özel dedektifin oldukça dikkatli olması ve konuyla alakalı olan yasaları son derece iyi bilmesi gerekmektedir. Özel dedektifin farkında olarak ya da olmayarak yasalara aykırı olarak delil toplaması halinde bu deliller mahkemede kullanılamayacaktır.