Adana Eş Takibi – 0532 153 22 84

Adana Eş Takibi

Boşanma davalarının büyük çoğunluğunda çiftler birbirini suçlamakta ve her iki tarafta aldatıldığı yönünde iddialarda bulunmaktadır. Bu iddiaların mahkeme tarafından kabul edilebilmesi içinse taraflardan en azından bir tanesinin bu iddiasını doğrulayacak delilleri elinde bulunduruyor olması gerekmektedir. Bu tür davalarda elde edilecek deliller oldukça önemli olduğu için mahkemede bu delillere göre karar verecek ve karar da bu noktada delili olan kişinin lehine sonuçlanacaktır. 

Boşanma Davaları İçin Delil Toplamak

Boşanma davasında en önemli unsurlardan birisi olan delilin, hukuki çerçeveler içerisinde elde edilmesi gerekmektedir. Bu noktada profesyonel olarak hizmet veren dedektifler sizin için yasal delillerin elde edilmesine yardımcı olacaktır. Eş takibi yaparak delil toplayan özel dedektifler bu delilleri mahkemeye sunarak davanın lehinize sonuçlanması için çalışmalar yapacaktır. 

Bu noktada özel dedektif 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusunda dikkatli olmak zorundadır. Çünkü bu konuyla alakalı olacak herhangi bir ihlalin yapılmasının söz konusu olduğu durumlarda, elde edilen deliller geçersiz sayılacaktır. Özel dedektifin işinin ehli olması ve daha önce ilgili konuyla alakalı olarak çok fazla dosya üzerinde çalışması oldukça önem taşımaktadır. Tabi çalıştığı bu dosyaların çözüme kavuşturma oranı da oldukça önemlidir. Özel dedektifin deneyimli olması elde edilen delillerin yasal olmasından ziyade davanın çözümüne oldukça etki edecektir. 

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Özel dedektif eş takibi sırasında sürekli olarak notlar almakta ve takip ettiği kişinin gün içerisinde neler yaptığıyla alakalı olarak bilgi toplamaktadır. Bununla birlikte bazı durumlarda fotoğraf çekme ya da video kayıt cihazıyla görüntü kaydedilme durumları da olmaktadır.

Özel dedektiflerin eş takibi soruşturması boyunca elde ettiği deliller mahkemede delil olarak kullanılabilmektedir. Bu delillerin yasal sınırlar içerisinde elde edilmiş olması ve kişisel hak ve özgürlüklerin ihlal edilmemiş olması yeterli olacaktır.

Eş Takibi Sonuç Garantisi Var Mıdır?

Eş takibinin kesin olarak sonuçlandırmak oldukça zordur. Bunun en büyük nedenlerinden birisi elinizde delil olmadan aldatılıyor olma düşünceniz tamamen bir zandan ibaret olmasıdır. Yani eşinizin tavırlarından dolayı sizi aldatıyor olduğunu düşünüyorsanız yanılma ihtimalinizde bulunmaktadır. Özel dedektifin yapacağı araştırmalar sonucunda bir netice elde edemeyebilirsiniz.

Ayrıca aldattığını gerçekten biliyor ama bunu bir türlü delillendiremiyorsanız o zaman özel dedektiften bu delillendirme için yardım istemeniz durumunda alacağınız sonuç daha yüksek olacaktır. Burada önemli olan araştırma süresinin elden geldikçe uzun süreli tutulmasıdır. Araştırma süresi ne kadar uzun olursa sonuca ulaşmada o kadar kesin olacaktır.

Özel Dedektif Ne Kadar Ücret Talep Eder?

Özel dedektif fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik sağladığı için herhangi bir fiyat söylemek imkânsızdır. Bu ayrıntı için anlaşma sağladığınız özel dedektifle ayrıntılı olarak konuşarak fiyatın belirlenmesini sağlayabilirsiniz.